Tendence

Celine Pranverë – 2018, Surpriza e Pranverës

Treshe-Femra_Celine

Stilistja e një prej shtëpive të modës më të mëdha në botë, Phoebe Philo, ka suprizuar edhe një herë ndjekësit e Celine. Në pasarelën e fundit të realizuar për javën e Modës në Paris, ajo i ka mahnitur të gjithë me stilin në dukje shumë të thjeshtë, por që kritika e cilësoi si një lëvizje feministe në pasarelat e mëdha. Format shumë të thjeshta mashkullore dhe ngjyrat në nuancat e pastelit reflektojnë një femër të vendosur dhe të pavarur.

Të tjera