Browsing Category

Agjenda

animals
Agjenda

Animals & Friends, Live në Music Hall Fusion!

The Animals, janë një bandë britanike e zhanrit “rhythm and blues”, të krijuar në fillim të viteve ’60-të. Ata u bënë të njohur falë tingujve të tyre dhe aftësive vokale të liderit Eric Burdon. Kënga që do të kthehej në pasaportën e grupit dhe…

Event
Agjenda

Art në Tiranë

Për të promovuar përfshirjen e grave në industrinë e metalit, ato që janë të angazhuara profesionalisht, por pse jo edhe për pasion duke realizuar objekte të ndryshme prej metali, mund t’i bashkohen këtij eventi të drejtuar nga Gledis Kaldaja(inxhiniere strukturiste), Claudia Vollmer(trajnere saldimi për…

koncert
Agjenda

Stina Koncertore e Orkestrës Simfonike të RTSH

Orkestra Simfonike e RTSH-së, tanimë e ka filluar stinën koncertore që në fillim të vitit, në muajin janar dhe do të pasojë edhe në muajt e ardhshëm me një gamë të gjerë eventesh artistike të realizuara në ambientet e Akademisë së Arteve të Bukura.…

Berat-Festivali-Multikulturor-
Agjenda

Festivali Multikulturor i Beratit

Për 3 ditë me radhë do të qendrojë në Pedonale, ‪‎Panairi i artizanatit, librit dhe biznesit, në qytetin e Beratit. Turistët e shumtë do të kenë mundësi të njihen me artizanët, shtëpitë botuese dhe produktet nga më të ndryshme që ofron vendi ynë.…

La-Boheme
Agjenda

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit

La Boheme Opera me katër akte, e njohur për subjektin e veçantë, por edhe për magjinë e emocioneve që përcjell për shkak të zhvillimeve të njëpasnjëshme, e bën këtë kryevepër të Giacomo Puçinit, një opera tejet të suksesshme.…