Browsing Category

High tech

IMG_8175
High tech

ŠKODA KAROQ vjen në Tiranë!

Në një instalacion modern, kupolë e ndërtuar në linjën e re të dizajnit ŠKODA, të martën në mbrëmje u prezantua për herë të parë në Shqipëri, prodhimi më i fundit i shtëpisë ŠKODA, KAROQ. 200 të ftuar patën rastin të zbulonin SUV-in e ri…

img7495
High tech

Androidi më i vogël në botë

Edhe pse në dimension fare të vogël, ky është një telefon nga Jelly që kryen gjithë funksionet e avancuara të një aparati android.  Jelly, është i pajisur me një procesor quad-core në 1.1GHz deri në 2GB RAM dhe 16GB hapësirë…

Altoparlant
High tech

Altoparlanti cilindrik

Një objekt i vlefshëm për shtëpinë tuaj! Ky altoparlanti, quhet HomePod dhe kontrollohet përmes asistentit zanor Siri në celularët android.…

UE-WonderBoom-4
High tech

Box anti-ujë

Logitech ka prezantuar  box-in e ri  me emrin Ue WonderBoom. Box-i vjen me dizajn cilindrik (valë zëri 360°) dhe opsione të ndryshme ngjyrash. Ky box është rezistent ndaj ujit dhe ka një diametër deri në 30 metra. Po ashtu…

Porche-Laptop
High tech

Laptopi i parë nga Porche

Është një nga ato pajisje elektronike pas të cilës do të afeksionoheni vërtet! Laptopi i parë i prodhuar nga Porche, është i pajisur me program Windows 10 Pro, ka të përfshirë kamera pesë megapixel, sensor infra të kuq, dhe kryesorja…

BuddyGuards.jpg-2
High tech

Siguro shtëpinë me BuddyGuard

Ndihuni të sigurt edhe kur jeni larg shtëpisë! BuddyGuard është pajisja që montohet në mur, ka një kamera 130 gradë, dhe monitoron gjithë ambientin. Përmes kamerës Flare, klasifikon fytyrat përmes një sistemi vlerësimi audio dhe video, është e ndjeshme…