Browsing Category

Ikonë Elegance

2
Ikonë Elegance

Jonida Shehu – Jam femër e fortë!

Moderatorja e dashur e pasditeve, që i mban njerëzit pas ekranit, me historitë njerëzore, intervistat e vërteta dhe personazhet publik të njohur, vjen këtë herë në sytë e lexuesve të Elegance në një profil më të zgjeruar. Nga lidhja me televizionin…

DSC_0119'
Ikonë Elegance

Liberta Spahiu: “Jam e lumtur”

Moderatorja simpatike e “Prive” në Klan Kosova, vjen në një rrëfim interesant në vigjilje të një viti të ri kalendarik. Plot surpriza dhe projekte profesionale, Libera Spahiu flet për veten dhe armiqtë, për largimin nga bota e modelingut dhe fokusimin…

DOR_9421
Ikonë Elegance

Mirela Nurçe: Vishu me “pafajësi”…

Stilistja e njohur, është bërë pjesë e dy projekteve të modës, duke përcjellë përpos stilit dhe tendencave, mesazhe të forta, nisur edhe nga kauza sociale të  shoqërisë sonë. Nga simbolet e historisë dhe artit të Izraelit, tek projekti i frytshëm me fëmijët…

Dakota Johnson / Rita Ora
Ikonë Elegance

Rita Ora në premierën e “Fifty Shades Darker”

Filmi i shumëpritur, që pritet të shfaqet në kinematë botërore në ditën e Shën Valentinit, ka pasur premierën e tij ditën e djeshme. Disa prej protagonistëve jo vetëm në film si aktor, por edhe pjesëmarrës gjatë eventit, shkëlqyen me pamjen e tyre.…

_I1T3474-copy-crop-new
Ikonë Elegance

Nik Xhelilaj: Për famën, filmin dhe femrat!

I pashëm! I suksesshëm! Mashkull i adhuruar nga shumë femra! Nik Xhelilaj është sot një prej atyre artistëve, që na bën të ndihemi vërtet krenar. Interpretimet aktoriale, nuk dalin jashtë lëkurës dhe karakterit të tij si njeri. Duket si diçka e ngjizur që herët,…