Browsing Category

Karriera

besa
Karriera

Besa Petriti: “Ja kauzat tona”

Kur vjen puna tek e ardhmja e të rinjve, të vendit të saj, ajo është gati të vërë në funksion çdo formë organizimi qytetar që sjell ndryshimin e dëshiruar. Energjia nuk mungon, sa herë që nismave të tyre i bashkohen njerëz të rinj, që…

Olivier Rousteing
Karriera

Olivier Rousteing, fenomeni i Balmain

Momentin e parë kur në botën e modës u fut emri i tij, polemikat dyshuese duket se krijuan një aureolë assesi të kënaqshme. Përcaktimi për 31 vjeçarin, i adoptuar në moshën një vjeçare nga dy prindër francez ishte në kufijtë e një stepje të…

rona
Karriera

Rona Nishliu – “E bindur në vendimet që marr”

Ku ndodheni tani dhe me çfarë po merreni? Tani jam në Tiranë po përgatitem për koncertin tim të parë që i paraprin albumit “Me motive tonat”. Po merrem me shumë detaje organizative e kordinim, së bashku me bashkëpunëtorët e…

Maria-Grazia-Chiuri
Karriera

Maria Grazia Chiuri: Stilistja feministe!

Plot 673 gra parakaluan në pasarelën e Parisit, në fillim të këtij viti, për të prezantuar koleksionin e ri Pranverë/Verë 2017, të Dior! Ndërkohë, ajo ka veshur një T-shirt të bardhë me stampën e slogani: “Ne të gjitha duhet të jemi feministe”! Dhe duket…

1
Karriera

Mirela Gjoni Albanian Fashion

Pasioni për modën, e ka kthyer emrin e saj thuajse në një nga më të spikaturir në botën e fashion design, në Itali, Evropë, e gjetkë. Menaxhon me pasion gjithçka rrotullohet rreth kësaj fushe, në të cilën ka investuar bindshëm gjithë këto vite. Ndjenja…