Browsing Category

Kuzhina

201311-xl-roast-turkey-with-chestnut-apple-stuffing
Kuzhina

Gjel deti i mbushur me gështenja

Mënyra tradicionale sigurisht që është një ide e mirë, por ne ju sugjerojmë të provoni recetën origjinale dhe shumë të shijshme të gjelit të mbushur me gështenja. Kjo recetë do t’ju marrë pak kohë por të jeni të sigurt që të gjithë do të…

DSC_0101
Kuzhina

Një shef hungarez në Tiranë

Paella (paeja) spanjolle, biftek fiorentinas, gullash serb dhe japraku shqiptar, të gjitha bashkë në kuzhinën e “La Bottega dei Sapori”, të gatuara me mjeshtri nga Gera Mihalay Bela. Ai ndan me ne eksperiencën e tij në Tiranë.…

_DOR3927
Kuzhina

Drekë biznes në UMAMI Restorant

Jo vetëm shije unike, receta speciale të përgatitura me mjeshtëri nga shefi i njohur i kuzhinës Renato Mekolli, por tashmë restoranti Umami vjen me një risi të fundit. Duke lançuar paketat biznes të drekës, ju mund të provoni gatime të veçanta që janë pjesë…

_DOR7653
Kuzhina

Pepper Pizza & Coktail

Shije italiane & Kokteje Tradita tipike e ushqimit italian, serviret në mënyrën e duhur në këtë ambient, ndër më të frekuentuarit në kryeqytet. Pepper Pizza & Coktail sjell për të gjithë admiruesit e shijes së picave, përmes recetash origjinale me përbërësit e duhur, produkte…

Sallate-me-quinoa-dhe-perime
Kuzhina

Freski dhe shije nga Retro Vinyl

Ambienti më i ri në Tiranë, e ka emrin Retro Vinyl, dhe është një mishërim absolut i stilit të vjetër të arredimit, të alternuar me një interior të kësaj natyre. Sakaq, shija unike, nga recetat e gatimeve tek koktejet speciale, vjen për të…

Ravioli
Kuzhina

Shije unike nga Retro Vinyl

Ravioli me spinaq dhe salcë salmoni Përbërësit: 1 pako ravioli të freskëta të mbushura me spinaq dhe gjizë 300 gr salmon 2 lugë vaj ulliri 1 kokërr hudhër Pak verë e bardhë Kripë, piper Mente për dekorim Përgatitja: Në një tigan të thellë hedhim…