Browsing Category

Kuzhina

_DOR3927
Kuzhina

Drekë biznes në UMAMI Restorant

Jo vetëm shije unike, receta speciale të përgatitura me mjeshtëri nga shefi i njohur i kuzhinës Renato Mekolli, por tashmë restoranti Umami vjen me një risi të fundit. Duke lançuar paketat biznes të drekës, ju mund të provoni gatime të veçanta që janë pjesë…

_DOR7653
Kuzhina

Pepper Pizza & Coktail

Shije italiane & Kokteje Tradita tipike e ushqimit italian, serviret në mënyrën e duhur në këtë ambient, ndër më të frekuentuarit në kryeqytet. Pepper Pizza & Coktail sjell për të gjithë admiruesit e shijes së picave, përmes recetash origjinale me përbërësit e duhur, produkte…

Sallate-me-quinoa-dhe-perime
Kuzhina

Freski dhe shije nga Retro Vinyl

Ambienti më i ri në Tiranë, e ka emrin Retro Vinyl, dhe është një mishërim absolut i stilit të vjetër të arredimit, të alternuar me një interior të kësaj natyre. Sakaq, shija unike, nga recetat e gatimeve tek koktejet speciale, vjen për të…

Ravioli
Kuzhina

Shije unike nga Retro Vinyl

Ravioli me spinaq dhe salcë salmoni Përbërësit: 1 pako ravioli të freskëta të mbushura me spinaq dhe gjizë 300 gr salmon 2 lugë vaj ulliri 1 kokërr hudhër Pak verë e bardhë Kripë, piper Mente për dekorim Përgatitja: Në një tigan të thellë hedhim…

Retro-Vinyl
Kuzhina

Freski dhe shije nga Retro Vinyl

Gjithçka ju duhet në këto ditë të nxehta Vere, është pa diskutim freskia e koktejeve të cilat mund t’i shijoni, në bregdet, por pse jo edhe në një bar të kryeqytetit.…