Browsing Category

Udhëtimet

Tenerife, Spanje
Udhëtimet

Plazh, rërë dhe diell në Tenerife

Çfarë të vizitoni: Ishulli Tenerife është i formësuar nga peizazhe surreale, të pikturuara me ngjyrat e llavës së vullkanit në malin më të lartë të Spanjës. Ndër kënaqësitë më të zakonshme, për çdo turist të huaj që zgjedh të pushojë në këtë vend…

Aharen Beach
Udhëtimet

Plazhet më të bukura në botë

Ndjesia e pushimeve, na ka “pushtuar” të gjithëve! Por, shpesh destinacioni i duhur për relaks në harmoni me natyrën dhe detin, jo gjithmonë është i thjeshtë për t’u gjetur. Ne jua bëjmë më të lehtë orientimin. Këto janë plazhet më të bukura në botë…

Tenerife,-Spanje
Udhëtimet

Tenerife Spanjë: Plazh, rërë dhe diell

Çfarë të vizitoni: Ishulli Tenerife është i formësuar nga peizazhe surreale, të pikturuara me ngjyrat e llavës së vullkanit në malin më të lartë të Spanjës. Ndër kënaqësitë më të zakonshme, për çdo turist të huaj që zgjedh të pushojë në këtë vend,…

b63a8f0d-1167-4c63-96f3-02c7b6ef2fa1
Udhëtimet

Pushime në Londër

Kryeqyteti britanik mbetet për shumëkënd një destinacion i dëshiruar për t’u mbërritur! Ne ju ofrojmë një guidë me disa vende për t’u vizituar në Londër, nga restorantet tek kopshtet botanike, etj. Kjo për t’jua bërë më të lehtë…

Bordo,-foto-ilustruese
Udhëtimet

Bordo, Francë: Toka e verërave!

Çfarë të vizitoni: Në mbarë botën, ky qytet është i njohur për vreshtat e famshme! Kryeqyteti i rajonit Nouvelle-Aquitaine, me një trashëgimi prestigjioze arkitektonike, i quajtur ndryshe si perla e shek. të 18-të, qyteti i Artit dhe Historisë, në listën…

Venecia
Udhëtimet

Nëntë destinacione fundjave

Janë disa vende ideale, ku ia vlen të udhëtosh sidomos gjatë fundjavave, kjo për t’i dhënë larmi ditëve tuaja. Kryesisht, janë destinacione që ndodhen në Evropë, ku natyra, arkitektura dhe historia bëhen bashkë për t’i shndërruar…