• Alfred Mirashi
  Art

  Çelësat e Alfred Mirashit

  Diçka dominuese që bie menjëherë në sy, në çdo krijim artistik tijin, si në zhanrin e pikturës, ashtu edhe në skulpturë apo instalacione. Përmes çelësit si motiv kryesor në punimet e Alfred Mirashit, ai…

 • Emily Ratajkowski / Bella Hadid / Elle Fanning
  Stil & Personalitet

  Yjet në tapetin e kuq në Kanë

  Në eventin më të madh të kinematografisë botërore, siç është festivali i Kanës, parakaluan në tapetin e kuq, yjet më të famshëm të Hollywoodit. Nga fustanet e gjata glamour, tek aksesorët e diamantit, ja…

 • hbz-street-style-pfw-ss2017-day6-10
  Tendence

  Spring/Summer Style

  Drejtpërdrejtë nga eventet e modës tw Parisit, përmes street style që sjell trendet më të fundit të veshjeve dhe aksesorëve për sezonin Pranverë/Verë. Shihni se cilat janë stilet…

 • gallery-1494598700-john-lewis-floppy-jo-2-seater-sofa-by-loaf-at-john-lewis-brushed-cotton-faded-pink-1499
  Interior

  Pastel në shtëpi

  Nuancat neutrale nuk dalin kurrë nga moda! Përzgjidhni këtë sezon, për të pasur një stil komod dhe modern në shtëpinë tuaj. Ja disa ide se si të arredoni…

 • Tomasini
  Tendence

  6 Çanta-Shportë

  Të mirë strukturuara, me dimensione nga më të larmishmet, praktike për përditshmërinë  tuaj dhe zgjedhje ideale për t’u kombinuar me një veshje casual sipas rastit! Ky version çantash dëshmon fuqinë se i qëndron tendencave…

 • hbz-makeup-trends-fw2017-heavy-metal-balmain-bks-i-rf17-2131
  Bukuria

  Make Up, trendet e vjeshtës

  Të gjithë profesionistët e make up-it, janë avantgard në prurjet e tyre të grimit për sezonin e ardhshëm të Vjeshtës 2017! Është momenti të njiheni me të gjitha këto tendenca moderne për një make…